kadra eduventury

Ewa Bielecka-Nowakowska

Dyrektor szkoły
Eduventura, kierownik zespołu psychologiczno-pedagogicznego

Monika Bis-Cimochowska

prezes zarządu
założycielka Szkoły Eduventura

Sławomir Ryszard Dudziński

Dyrektor Operacyjny

Marta
Niedźwiecka

nauczyciel języka polskiego

Agnieszka
Oleszczuk

Nauczyciel języka polskiego i szkolny logopeda

otton
roubinek

nauczyciel
matematyki

Zuzia Jastrzębska- Krajewska

Dziecięca matematyka

mateusz
filipek

nauczyciel fizyki

KATARZYNA
MARCHEL

nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
i historii

katarzyna
liptak

nauczyciel
geografii

mariusz
orłowski

nauczyciel
religii

Dawid
SIENKIEL

nauczyciel biologii, przyrody i chemii

Anna
Szlagowska - Oliynyk

nauczyciel etyki i filozofii

Kamil
Olak

nauczyciel podstaw
przedsiębiorczości, WOS-u, Edukacji dla bezpieczeństwa, szkolny doradca zawodowy

Ewa
Otceten

nauczyciel plastyki, techniki, ekologii

Małgorzata
Minchberg

sztuka

dorota
szczepańska

nauczyciel muzyki

Anna Podleśna
-Guarize

nauka tańca, pedagog szkolny, członek zespołu psychologiczno-pedagogicznego

mariusz
selerski

nauczyciel
wychowania fizycznego

Beata
Przybułek

nauczyciel języka angielskiego, koordynator językowy

SANDRA
MADEJ

nauczyciel
języka angielskiego

Karolina
Bruder

nauczyciel języka
angielskiego i francuskiego

monika
puzdrakiewicz

nauczyciel
języka niemieckiego

wojciech
koźliński

nauczyciel
języka angielskiego

izabela
zawierucha

nauczyciel
języka hiszpańskiego

kinga
Kubaczuk

Psycholog

sylwia
matuszczyk

fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej,  

Zofia
Rzepiak

pedagog specjalny, członek zespołu psychologiczno-pedagogicznego

Agnieszka
Banach

szkolny logopeda, członek zespołu psychologiczno-pedagogicznego

Paulina
Szelerska

nauczyciel edukacji przedszkolnej

Gabriella
Bilicz

nauczyciel edukacji przedszkolnej

agata
woźna

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

maria
marcinkiewicz

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

katarzyna
głodek

asystent nauczyciela

urszula
dołżyńska

asystent nauczyciela

anita
kurpisz

asystent nauczyciela

Beata marchut

asystent nauczyciela

jan makowski

sekretarz szkoły eduventura

Magdalena Nosko-Goszczycka

konsultant neofobii żywieniowej

Paweł
Dobrzański

Szef kuchni restauracji “Posmakuj”, przygotowującej posiłki dla Przedszkola i Szkoły Eduventura

Ewa Bielecka-Nowakowska

Z wykształcenia pedagog i logopeda, praktyk zajmujący się od ponad 15 lat zaburzeniami komunikacyjnymi. Ukończyła studia doktoranckie w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Aktualnie oczekuje na obronę rozprawy doktorskiej “Kompetencje komunikacyjne dzieci z autyzmem”. Nauczyciel akademicki państwowych i prywatnych uczelni pedagogicznych w Warszawie. Asystent naukowy w Ośrodku Projektowym WFCH Centrum Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach projektu badawczego specjalista-praktyk w zespole prowadzonym przez dr. hab. Jana Cieciucha, prof. UKSW opracowującym narzędzia do kompleksowej diagnozy osobowości dzieci i młodzieży „Opracowanie i upowszechnianie narzędzi diagnostycznych wspierających pomoc psychologiczno-pedagogiczną – obszar osobowościowy oraz obszar społeczno- emocjonalny.
Jej pasją zawodową jest praca z osobami ze spektrum autyzmu. Autorka publikacji z tematyki komunikacji osób z autyzmem, prowadzi badania dotyczące indywidualnych kodów komunikacyjnych i rozwoju komunikacji u dzieci z zaburzeniami autystycznymi. Autorka Zeszytów Ćwiczeń Logopedycznych dla dzieci z wadami wymowy.
Właściciel Centrum Terapii i Rozwoju Logolekcje w Warszawie.
Współtwórca kampanii społecznej „Dwa słowa na dwa lata, to…o 270 za mało. Konsultacje logopedyczne dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia” oraz autorka inicjatywy AkcjakomunikAACja zwracającej uwagę na problem nierównego traktowania w społeczeństwie osób, które nie mają możliwości komunikacji werbalnej.
Jej pracy w szkole Eduventura towarzyszą słowa, “powinniśmy (…) uczyć się aby wiedzieć, tzn. aby zdobyć narzędzia rozumienia; uczyć się, aby działać, aby móc oddziaływać na swoje środowisko; uczyć się aby żyć wspólnie , aby uczestniczyć i współpracować z innymi na wszystkich płaszczyznach działalności ludzkiej; wreszcie, uczyć się, aby być (…)”. Słowa te pochodzą z raportu UNESCO „Edukacja: jest w niej ukryty skarb”. Uważa, że wszystkie działania w szkole Eduventura powinny pokazać jakim skarbem jest edukacja oraz jakie diamenty są wśród dzieci. Działa dla dobra dzieci i pokazuje ich piękno, szczególnie te ukryte.

Monika Bis-Cimochowska

Prezes Zarządu / Założycielka
Eduventura jest spełnieniem jej marzenia o szkole idealnej. Po latach poszukiwań, podróży, podpatrywania różnych systemów i rozwiązań, inspiracji autorytetami z dziedziny edukacji i nie tylko postanowiła stworzyć własną, wyjątkową szkołę, również dla swoich dzieci. Szkołę, do której wszyscy będą przychodzić z radością, w której będą się rozwijać i wzajemnie inspirować. Szkołę, opierającą relacje na szacunku, akceptacji i tolerancji. Szkołę, która jest otwarta dla wszystkich dzieci, również tych wyjątkowych, które nie odnajdują się w tradycyjnym systemie. Szkołę z indywidualnym podejściem do każdego dziecka, rodzica i nauczyciela.
Eduventura nie jest jej przedsięwzięciem biznesowym. Powstała z potrzeby serca i miłości do dzieci.
Monika Bis-Cimochowska pracowała na kierowniczych stanowiskach w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych przy tworzeniu wielu nowych przedsięwzięć: funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, pracowniczych programów emerytalnych oraz zakładów ubezpieczeń. Pracowała dla Komisji Unii Europejskiej jako członek międzynarodowych zespołów eksperckich oraz współtworzyła lokalne akty prawne.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek Finanse i Bankowość).
Eduventura jest jej autorskim przedsięwzięciem, które narodziło się po latach poszukiwań. Prywatnie żona Grzegorza (https://home.kpmg/pl/pl/home/contacts/c/grzegorz-cimochowski-kpmg-w-polsce.html) oraz mama czwórki dzieci: Anielki, Krzysia, Florentynki i Ludwiczka.

Sławomir Ryszard Dudziński

Dyrektor Operacyjny
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Specjalizuje się w zarządzaniu dużymi projektami biznesowymi, tworzeniu strategii firmy i modelowaniu procesów biznesowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych korporacjach technologicznych, krajowych spółkach kapitałowych i strategicznych spółkach Skarbu Państwa.
Absolwent Politechniki Warszawskiej.
Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje wspierając organizację wszystkich placówek oświatowych Eduventura.
Odpowiada za realizację strategii spółki, wykonanie budżetu i planów strategicznych, analizę kosztów oraz optymalne wykorzystanie zasobów. Nadzoruje też proces rekrutacji i zatrudnienia.
Rodzina jest jest dla niego na pierwszym miejscu: żona i trójka wspaniałych dzieci.

Marta Niedźwiecka

Nauczyciel języka polskiego

Nauczycielka i dziennikarka, scenarzystka i redaktor programów telewizyjnych. Trenerka. Ekspertka w dziedzinie komunikacji i wzmocnienia wizerunku.

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Studia Podyplomowe na Wydziale Psychologii UW ze specjalnością Trener Umiejętności Poznawczych.

Całe swoje życie zawodowe jest blisko edukacji, kultury i zdrowia. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń i kursów Polskiego Instytutu Miltona Ericksona, Wiedeńskiej Szkoły Badań Klinicznych, certyfikat trenersko-coachingowy z “Podejścia Transformacyjnego w coachingu indywidualnym i zespołowym” oraz certyfikat ukończenia całorocznych zajęć edukacyjnych „Akademii Dziennikarzy Medycznych”, poświęconych najnowszym terapiom w szeroko pojętej profilaktyce zdrowia.

Prowadzi indywidualne warsztaty z komunikacji, wzmocnienia wizerunku i motywacji.

Współpracuje z dziećmi i młodzieżą przy Ogólnoświatowym Projekcie „ Odyseja Umysłu”. Szeroko pojęta edukacja to dla niej nie tylko sposób na życie, to przede wszystkim sposób na stały i twórczy rozwój.

W pracy z dziećmi i młodzieżą odwołuje się do koncepcji terapii Miltona Ericksona, która oprócz pracy na zasobach, zwraca szczególną uwagę na pozytywną energię i wewnętrzną siłę człowieka.

Od początku pracy zawodowej związana jest z dziennikarstwem radiowym i telewizyjnym. Jest wieloletnią animatorką kultury i instruktorką teatralną oraz autorką scenariuszy i realizatorką programów telewizyjnych o tematyce popularno-naukowej.

Jej hobby to literatura, muzyka, sztuki piękne i taniec Lindy hop.

Prywatnie jest mamą trójki dzieci.

W Szkole i Liceum Eduventura uczy języka polskiego.

Agnieszka Oleszczuk

Nauczyciel języka polskiego i szkolny logopeda
 

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek logopedia ogólna i kliniczna z dydaktyką polonistyczną). Praktykę zawodową zdobywała w szkołach podstawowych i poradniach logopedycznych. Język polski od zawsze jest jej zamiłowaniem. W logopedii najlepiej czuje się w tematach wczesnej interwencji logopedycznej oraz kompetencjach komunikacyjnych dzieci. Dodatkowo podjęła studia magisterskie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie jest miłośniczką kotów oraz rękodzieła. Interesuję się literaturą współczesną oraz klasycznym kinem.

otton roubinek

Nauczyciel matematyki

Doświadczony, wieloletni nauczyciel, zakochany w swoim zawodzie, uwielbiający pracę z młodzieżą.
Potrafi nawiązać z każdym bardzo dobry kontakt. Jest pozytywnie nastawiony do życia i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Polubienie matematyki przez tych, którzy przed nią uciekają jest u jego uczniów regułą.
Przez 15 lat pracował w szkole w Niemczech a pozostałe lata w szkołach w Polsce.
Ukończył Politechnikę Warszawską jako mgr inż. mech., studiował w SGPiS, ukończył Studia Pedagogiczne, Studia Podyplomowe oraz zdobył certyfikaty językowe i uprawnienia lektora. W dalszym ciągu kontynuuję naukę.
Uwielbia muzykę, gra w brydża, uczęszcza na treningi a wolny czas spędza z wnukami. Kocha pracę z młodzieżą i przekonuje wszystkich, że matematykę można zrozumieć, polubić a nawet się z nią zaprzyjaźnić.

Zuzia Jastrzębska-Krajewska

Zuzia Jastrzębska-Krajewska – z wykształcenia terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Skończyła I edycję studiów podyplomowych „Matematycznie uzdolnione dzieci: diagnoza, wspieranie rozwoju i edukacja” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

W ramach rozprawy doktorskiej prowadzi badania nt.: Zadatki uzdolnień matematycznych u dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Diagnoza i formy ich rozwijania.
Promotorem rozprawy doktorskiej jest prof. dr hab. E. Gruszczyk-Kolczyńska.

Zuzia Jastrzębska-Krajewska w swojej pracy związanej z edukacją matematyczną wykorzystuje metody prof. dr hab. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Zastosowania Dziecięcej Matematyki® w praktyce uczyła się na wielu kursach prowadzonych przez Panią Ewę Zielińską.

Zuzia Jastrzębska-Krajewska jest Prezesem Zarządu Fundacji Wspomagania Rozwoju Dzieci Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Prowadzi rownież media społecznościowe (instagram @pani__zuzia / facebook Pani Zuzia) oraz bloga (www.jastrzebska-krajewska.pl), gdzie dzieli się z rodzicami wiedzą na temat edukacji matematycznej od najmłodszych lat. Jest inicjatorką i pomysłodawczynią akcji #20minutdlaMATEMATYKI –> sposobu na edukacją matematyczną w codzienności.

Drugim obszarem zainteresowań i pracy Zuzi Jastrzębskiej-Krajewskiej jest edukacja muzyczna dzieci. Skończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie w klasie waltorni. Na studiach licencjackich zrobiła specjalizację z wykorzystania metody C. Orffa w zajęciach muzyczno-ruchowych. Dawniej prowadziła rytmikę w kilku warszawskich przedszkolach. Obecnie szkoli nauczycieli z prowadzenia zajęć muzyczno-ruchowych w przedszkolu.

W Szkole Eduventura Zuzia Jastrzębska-Krajewska pracuje projektowo z dziećmi i młodzieżą na wszystkich poziomach kształcenia. Poprowadzi też szkolenia z zakresu dziecięcej matematyki dla całej kadry naszej szkoły i przedszkola oraz przeprowadza diagnostykę uzdolnień matematycznych.

mateusz filipek

Nauczyciel fizyki
 
Absolwent fizyki medycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, aktualnie doktorant w Zakładzie Fizyki Biomedycznej.
W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z radiobiologią, dozymetrią promieniowania jonizującego oraz modelowaniem procesów zachodzących podczas ekspozycji materiału biologicznego na różne rodzaje promieniowania.
Od kilku lat prowadzi wykłady otwarte i zajęcia laboratoryjne z fizyki dla uczniów szkół podstawowych i liceów na Wydziale Fizyki UW.

KATARZYNA MARCHEL

Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek: Politologia). Obecnie w trakcie studiów w Instytucie Studiów Podyplomowych (kierunek: Historia w szkole).

Nauczyciel z pasją i kilkunastoletnim doświadczeniem.
2 lata pracy w międzynarodowym środowisku w Wietnamie pozwoliły jej spojrzeć na nauczanie z innej perspektywy i rozwinąć umiejętności w nauczaniu i komunikacji z dziećmi i młodzieżą.

Najważniejsze dla niej, jako nauczyciela, jest zainteresowanie przeszłością młodych ludzi po to, by umieli dostrzec jej związki z terażniejszością i lepiej rozumieli otaczający świat.

Prywatnie miłośniczka literatury faktu (w szczególności reportaży, biografii i felietonów) oraz kuchni azjatyckiej.

katarzyna liptak

Nauczyciel geografii
Ukończyła SWPR w Warszawie (kierunek Geografia z Przyrodą) oraz Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny (kierunek Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna).
Geografia jest jej pasją, którą od wielu lat dzieli z młodymi ludźmi.
Ponadto posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej.
Terapeutka Oligofrenopedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie, Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera.
Terapeuta TUS (Trening Umiejętności Społecznych) z elementami socjoterapii.
W pracy z uczniem wykorzystuje podejście interaktywne zindywidualizowane, w zależności od trudności i zdolności dobiera metody pracy dydaktycznej dostosowane do potrzeb młodego człowieka oraz jego bliskich. Wzmacnianie poczucia własnej wartości, skuteczności, rozwijanie pasji i wiary w osobisty sukces edukacyjny jest nadrzędnym celem jej pracy.
Prywatnie jest pasjonatką podróży.

mariusz orłowski

Nauczyciel religii

Absolwent Akademii Finansów i Biznesu w Warszawie (kierunek: Historia, specjalizacja nauczycielska), studiów podyplomowych na kierunku: Wiedza o społeczeństwie oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie na kierunku Teologia (specjalizacja: Katechetyka).

Uczący się cały czas historyk i teolog. Interesuje się wszystkim co związane z historią, wiarą, teologią, religią i filozofią – a w szczególności tym co ludzie myśleli i czym żyli w dawnych wiekach.

W Szkole Eduventura uczy religii i prowadzi zajęcia w ramach Klubu Teologiczno-Filozoficznego „Szukam Wolności”.

DAWID SIENKIEL

Nauczyciel biologii, przyrody i chemii

Absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Medycznej Szkoły Policealnej (kierunek: opiekun medyczny).

Wieloletni opiekun kolonijny, kierownik placówek wypoczynku oraz pilot wycieczek.

Od 2014 roku nauczyciel biologii i przyrody.

Od lat zaangażowany w edukację z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży, edukacji zdrowotnej oraz kształtowania postaw proekologicznych.

W Szkole Eduventura uczy biologii, przyrody i chemii.

Anna Szlagowska - Oliynyk

Nauczyciel etyki i filozofii

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Kierunki humanistyczne, które wyznaczają tor jej zainteresowań to literaturoznawstwo, filozofia i historia sztuki. Pracę doktorską pod tytułem „Dźwięk w poezji Józefa Czechowicza” obroniła na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Zajmuje się problemem szeroko rozumianej integracji sztuk, zwłaszcza muzyki i literatury. Od wielu lat realizuje autorski program warsztatów kreatywności dla dzieci oraz warsztatów twórczego pisania dla dorosłych. Poetka, autorka opowiadań i bajek, a także tłumaczeń poezji anglo-  i niemieckojęzycznej.
Publikowała w „Pamiętniku literackim”, „Literaturoznawstwie”, „Opcjach”, „Autografie”, „Literacjach” oraz czasopiśmie internetowym „Muzykalia”.
Obecnie przygotowuje do druku zbiór opowiadań. Niedawno wydała swój drugi tomik poezji pt. Choć odpowiedzi nie ma.
Jest jedną z pionierek kursów kreatywnego pisania w Polsce. Studiowanie amerykańskiej literatury przedmiotu pozwoliło jej na stworzenie, w oparciu o wzorce mistrzów tej dyscypliny, własnych scenariuszy zajęć, które od lat rozwija i modyfikuje. Współpracuje ze Szkołą Mistrzów na Uniwersytecie Warszawskim, Instytutem Badań Literackich PAN, z Muzeum Broniewskiego, centrum artystycznym Sztukarnia, Varsztatovnia i Pasja Pisania.
W Szkole Eduventura prowadzi zajęcia z etyki, filozofii oraz warsztaty twórczego pisania i kółko filozoficzne.

Kamil Olak

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i WOS-u.

Ukończył studia na Polish Open University w Warszawie, Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych stołecznych liceach – LO im. ks. J. Poniatowskiego, LO im. A. Mickiewicza i LO im. H. Kołłątaja.

Poza uczeniem w szkole, jest także instruktorem fitness, a od 16 roku życia również dziennikarzem radiowym. Swoimi pasjami zaraża uczniów.

EWA OTCETEN

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, artystka, instruktorka plastyczna, organizatorka eventów.

Studiowała w prywatnej zawodowej szkole artystycznej Studio Sztuki, którą ukończyła jako projektant mody-stylista, a także w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Tkaniny i Ubioru (kierunek: Projektowanie Tkaniny Drukowanej).

Od wielu lat prowadzi artystyczne zajęcia cykliczne i warsztaty artystyczne – dla przedszkolaków, starszych dzieci i całkiem dorosłych osób.

Od kilku lat zajmuje się ekologią, a swoją wiedzę stara się przekazywać w przystępnej i ciekawej formie warsztatów.

W Szkole Eduventura odpowiada za edukację artystyczną i ekologiczną.

Małgorzata Minchberg

Artystka wizualna, specjalistka ds. edukacji artystycznej, animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury, twórczyni projektów edukacyjnych.

Edukuje przez sztukę. Zajmuje się pielęgnowaniem postaw twórczych ludzi niezależnie od ich wieku, wykształcenia czy zdolności.

Laureatka I Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016 za projekt przybliżający sztukę współczesną w przestrzeni publicznej i w warszawskich instytucjach kultury różnym grupom młodzieży (np. zawodnikom Piłkarskiej Akademii Legii Warszawa, mistrzyniom stepowania czy matematycznie uzdolnionym gimnazjalistom). Nominowana do w/w nagrody w roku 2017 za interdyscyplinarny projekt dotyczący wychowania przez sztukę adresowany do kadr placówek edukacyjno-wychowawczych. W 2018 roku nagrodzona WNEK za długofalowy projekt wcielający edukację przez sztukę w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radości.

Tytuł magistra obroniła z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tam też ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiczne. Absolwentka Podyplomowych Studiów Menagerskich dla Artystów i Animatorów Kultury Uniwersytetu Warszawskiego. Otworzyła przewód doktorski na Akademii Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Edukacji Medialnej na temat „Interdyscyplinarna edukacja przez sztukę”.

Była nauczycielem (plastyki, sztuki, historii sztuki) na wszystkich poziomach systemowej edukacji oraz instruktorem sztuk wizualnych. Pełniła funkcję kierownika muzealnego Działu Edukacji w Oddziale Łazienek Królewskich w Warszawie.

Autorka i współautorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, zrealizowanych przy współpracy z instytucjami edukacji, organizacjami samorządowymi (Centrum Edukacji Obywatelskiej, Przystanek Twórczość) i najważniejszymi instytucjami kultury Warszawy (Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Narodowym, Narodową Galerią Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, Centrum Nauki Kopernik), z którymi podejmuje też działania jako edukatorka muzealna.

Autorka publikacji „Praca z dzieckiem utalentowanym” (2004) i licznych artykułów z zakresu pedagogiki twórczości w naukowych periodykach.

Wystawiała swoje prace w kraju i zagranicą (Galeria ŻAK w Gdańsku, Art w Płocku, Łaźnia w Gdańsku, Galeria Rzeźby w Warszawie, Academy of Fine Arts Manchester).

W Szkole Eduventura Malgorzata Minchberg prowadzi u cykliczne warsztaty dla starszych dzieci i młodzieży, których celem jest zbliżenie młodych ludzi do sztuki oraz pokazanie jej interdyscyplinarności. Warsztaty łączą sztukę i nauki ścisłe. Zajęcia odbywają się na terenie szkoły oraz w warszawskich galeriach sztuki i muzeach.

Małgorzata Minchberg dba też o rozwój kadry prowadząc szkolenia dla nauczycieli, których założeniem jest obudzenie interdyscyplinarnego myślenia o edukacji oraz wsparcie działań zespołowych.

DOROTA SZCZEPAŃSKA

Nauczyciel muzyki

Aktorka, multiinstrumentalistka, saksofonistka, pianistka, wokalistka.
Ukończyła Wydział Aktorsko-Wokalny Akademii Muzycznej w Łodzi.
Występowała na największych scenach muzycznych i teatralnych na świecie: na deskach teatru Tianqiao w Chinach, w Sisaket w Tajlandii, w USA podczas Parady Pułaskiego, w Australii, Omanie, Malezji, we Włoszech, Bułgarii, Francji, Grecji, na Malcie oraz w Wietnamie.
Brała udział w projektach prowadzonych na deskach Teatru Żydowskiego, Teatru Nowego oraz Teatru Wielkiego wraz z Sinfonia Varsovia.
Współpracowała ze Zbigniewem Wodeckim, Krystyną Prońko, Hanną Bielicką, Magdaleną Tul, Robertem Janowskim i innymi artystami sceny polskiej. Gościła w programach „Jaka to melodia?”, „Baw mnie. Kasia Kwiatkowska show”, „Kawa czy Herbata”, „Petersburski music show”.
Zagrała w serialu „Miłość na zakręcie”.
Od kilku lat prowadzi zajęcia wokalne i instrumentalne oraz dla dzieci i dorosłych.
W Szkole Eduventura uczy muzyki i prowadzi muzyczne koła zainteresowań.

Anna Podleśna-Guarize

Pedagog szkolny, nauka tańca i baletu
Absolwentka wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie (kierunek: Pedagogika) oraz Szkoły Baletowej w Bytomiu.
Od 1999 roku związana z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca “Mazowsze” z 10 letnią przerwą podczas której mieszkała i pracowała w Brazylii, tańcząc i ucząc tańca klasycznego w największej Akademii Tańca Klasycznego w Kurytybie – STUDIO D1, zdobywając liczne nagrody i biorąc udział w konkursach baletowych: m.in. I miejsce na międzynarodowym Festiwalu Tańca w Joinville czy II miejsce na Festiwalu Merry Rosa w Itajai.
W Szkole Eduventura Anna Podleśna-Guarize pracuje jako pedagog szkolny oraz prowadzi zajęcia baletowe i zajęcia tańca ludowego oraz rytmikę na poziomie przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej.

mariusz selerski

Nauczyciel wychowania fizycznego
 
Ukończył studia na kierunku wychowanie fizyczne w AWF w Warszawie.
Przez 16 lat grał wyczynowo w piłkę nożną na pozycji bramkarza, w tym czasie rozgrywając spotkania na poziomie IV i III ligi polskiej. Ukończył też kurs dla kandydatów na sędziów piłki nożnej.
Nadal jest czynnym zawodnikiem piłki nożnej, a sport jest nierozłącznym elementem jego życia.
Animator tenisa ziemnego.
 
Obecnie jest w trakcie kursów trenerskich UEFA C oraz prowadzi treningi bramkarskie w klubie Legion Warszawa.
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, a prowadzenie zajęć sprawia mu ogromną przyjemność.

BEATA PRZYBUŁEK

Nauczyciel języka angielskiego.

Absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego będącego jednostką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Pedagogika pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi. Aktualnie kontynuuję swoje kształcenie na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Posiada doświadczenie w pracy jako nauczyciel języka angielskiego, również z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i z potrzebą kształcenia specjalnego.

Beata Przybułek uczy języka angielskiego w Szkole Podstawowej Eduventura.

SANDRA MADEJ

Nauczyciel języka angielskiego
 
Absolwentka Filologii Angielskiej (specjalizacja nauczycielska) na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Obecnie studiuje Pedagogikę Specjalną na Uniwersytecie Warszawskim.
 
Doświadczenie zdobywała ucząc w szkołach oraz szkołach językowych.
 
Zależy jej na tym, aby uczniowie byli świadomi tego po co się uczą, czego się uczą i dlaczego to robią.
 
Interesuje ją szeroko pojęta psychologia.
 
W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem muzyki, co chciałaby w przyszłości połączyć z pracą z dziećmi.

Karolina Bruder

Nauczyciel języka angielskiego i francuskiego.

Lektor języka angielskiego i francuskiego na etapie przedszkolnym, wczesnoszkolnym i podstawowym.

Ukończyła nauczanie języków obcych, francuskiego i angielskiego, na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie wznowiła studia magisterskie na kierunku filologia angielska ze specjalizacją dyplomacja międzynarodowa.

Nauczać zaczęła już w liceum udzielając prywatnych lekcji. Pasja nauczania doprowadziła ją kolegium nauczycielskiego i zaraz po studiach do rozpoczęcia współpracy ze szkołą językową oraz uzyskania statusu egzaminatora DELF z języka francuskiego.

Uważa, że człowiek uczy się całe życie, więc mimo wielu przebytych projektów i lat doświadczeń w pracy z dziećmi w różnym wieku, wciąż pogłębia swoją wiedzę uczęszczając na różne kursy i szkolenia rozwijające umiejętności nauczania języków obcych oraz pracy z dziećmi.

monika puzdrakiewicz

Nauczyciel języka niemieckiego oraz egzaminator maturalny z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora. Ukończyła także studia podyplomowe z wiedzy o kulturze oraz integracji europejskiej. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Lubi nowe wyzwania, projekty teatralne (oczywiście w języku niemieckim) i eksperymenty kulinarne..

Wojciech koŹliński

Absolwent Filologii Angielskiej na SWPS.

Wieloletni wychowawca na obozach letnich oraz językowych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Miłośnik teatru oraz performensu scenicznego.

IZABELA ZAWIERUCHA

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka Iberystyki i Filologii Hiszpańskiej z uprawnieniami pedagogicznymi na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych Służba Zagraniczna w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Uwielbia naukę języków, podróże, poznawanie nowych kultur oraz sport.

KINGA KUBACZUK

Psycholog

Absolwentka psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW i Podyplomowego Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień.

Ukończyła kurs mediacji pojednawczych w rodzinie oraz kurs relacji interpersonalnych.

Reaktywator i współtwórca projektu Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii pt. “Jak zostać…?”.

Współautorka wpisów na blogu “Psychoterapia dla każdego”.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

sylwia matuszczyk

fizjoterapeuta oraz terapeuta integracji sensorycznej

Absolwentka studiów pierwszego stopnia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów drugiego stopnia na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu terapii dzieci biorąc udział w licznych szkoleniach. Ukończyła kursy: Terapia Neurotaktylna wg S. Masgutowej, Diagnostyka i terapia dzieci z wadami postawy oraz kurs kinesiotapingu.

Zofia Rzepiak

Zofia Rzepiak – pedagog specjalny

Absolwentka pedagogiki specjalnej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z trudnościami z zakresu niepełnosprawności intelektualnej oraz niedostosowania w funkcjonowaniu społecznym.
Doświadczenie zawodowe uzyskała pracując w szkołach integracyjnych oraz ogólnodostępnych. Od wielu lat jest również wychowawcą na obozach integracyjnych.
Odbyła praktyki zawodowe  
w przedszkolach, szkołach specjalnych oraz szkołach z oddziałami integracyjnymi.

W Szkole Eduventura pełni funkcję pedagoga specjalnego.

Agnieszka Banach

Logopeda

Jest absolwentką logopedii z audiologią, ze specjalnością logopedia kliniczna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również Medyczne Studium Zawodowe im. prof. St. Liebharta w Lublinie zdobywając tytuł Protetyka Słuchu.

Doświadczenie zawodowe uzyskała prowadząc terapie logopedyczne w Instytucie Edukacji Logopedycznej w Lublinie oraz w Studenckiej Poradni Logopedycznej Naukowego Koła Logopedów i Audiologów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W przedszkolach prowadziła zajęcia logorytmiczne oraz uczyła dzieci
podstaw języka migowego. Odbyła praktyki zawodowe w poradniach
psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach specjalnych oraz szkołach z oddziałami integracyjnymi.

Jest też certyfikowanym terapeutą ręki.

W Szkole Eduventura i Przedszkolu Eduventura Agnieszka Szymańska prowadzi terapię logopedyczną dzieci i młodzieży.

PAULINA SZELERSKA

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Pedagog, animator kultury, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, instruktor rytmiki oraz artystka.

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale pedagogicznym, kierunek kulturalno-oświatowy oraz Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie, kierunek edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Brała udział w licznych kursach i szkoleniach o tematyce:
• Integracja sensoryczna (SI),
• Trudne zachowania wśród uczniów,
• Kreatywne warsztaty muzyczne,
• Porozumienie bez Przemocy,
• ADHD dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
• Autyzm i komunikacja alternatywna,
• Trening umiejętności społecznych TUS,
• Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym.

Praca z dziećmi to jej pasja. Zajmuje się tym od ponad 10 lat. Mając doświadczenie w pracy na scenie (przez 23 lata była artystką PZLPiT „Mazowsze”), przekazuje dzieciom miłość do śpiewu i tańca.
Brała udział w licznych projektach z artystami polskimi i zagranicznymi na wielu scenach świata.

Miłośniczka i właścicielka kotów syberyjskich i psa rasy buldog francuski. Lubi wycieczki rowerowe i spotkania w gronie przyjaciół oraz rodziny, dla których chętnie przyrządza różne smakołyki.

Gabriella Bilicz

Nauczyciel edukacji przedszkolnej

Ukończyła studia pedagogiczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP.

Z nauczaniem w przedszkolu jest związana od wielu lat. Ciągle ulepsza swój wartszat pracy, chętnie biorąc udział w szkoleniach. Z zainteresowaniem poznaje innowacyjne metody pracy.

Uwielbia pracę z dziećmi. Do każdego dziecka podchodzi z szacunkiem, życzliwością i sympatią.

W swoje zajęcia wplata elementy muzykoterapii, chętnie śpiewa i tańczy ze swoją grupą.

Prywatnie wielka miłośniczka podróży. Razem z mężem i córką zwiedzają ciekawe zakątki świata.

agata woźna

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
 
Absolwentka studiów licencjackich o kierunku resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych oraz studiów magisterskich o kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.
 
Certyfikowany terapeuta ręki oraz trener umiejętności społecznych.
 
Wolontariuszka w fundacji „Zaczytani.org“.
 
W pracy z dziećmi kieruje się korczakowską myślą : „Wszystko, co osiągnięte tresurą, naciskiem, przemocą, jest nietrwałe, niepewne, zawodne.”
Stara się aby nauka odbywała się w sposób naturalny dla każdego etapu rozwoju dziecka, a lekcje były prowadzone w sposób aktywizujący uczniów.
 
W wolnych chwilach pochłania ją jazda na rowerze oraz dobra książka.

MARIA MARCINKIEWICZ

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Studia licencjackie ukończyła na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną. Studia magisterskie realizowała na kierunku surdopedagogika i terapia pedagogiczna.

Odbyła praktyki zawodowe w poradniach
psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach specjalnych oraz szkołach z oddziałami integracyjnymi.

Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zdobyła certyfikaty szkoleń z zakresu takich metod jak glottodydaktyka, pozytywna dyscyplina, czy dziecięca matematyka.

Prywatnie uwielbia górską wspinaczkę. Gdy tylko nadarzy się okazja pakuje plecak i ucieka w Tatry szukając nowych przygód.

Jej pasją jest muzyka. W wolnych chwilach trenuje grę na skrzypcach i śpiew.

katarzyna Głodek

Asystent nauczyciela

Ukończyła Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Wydział Nauk Społecznych (kierunek: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza i pracy socjalnej).
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szkołach oraz w Poradni Leczenia Uzależnień.

Pracą z dziećmi zajmuje się od ponad 10 lat.

Prywatnie miłośniczka  jazdy na rowerze, ogrodnictwa oraz naprawy/renowacji starych mebli.

URSZULA DOŁŻYŃSKA

Asystent nauczyciela

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika specjalna.

Pełna optymizmu i entuzjazmu. Otwarta na nowe doświadczenia i zdobywanie umiejętności potrzebnych do pracy z dziećmi.

Interesuje się aktorstwem głosowym, a w wolnym czasie lubi spędzić czas z dobrym filmem bądź książką.

Anita Kurpisz

Asystent nauczyciela

Studentka trzeciego roku Akademii Pedagogiki Specjalnej (kierunek: pedagogika specjalna; specjalność: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza).

Chętnie zdobywa doświadczenie oraz nowe umiejętności i wykorzystuje je w pracy z dziećmi.

Jest osobą uśmiechniętą, spontaniczną oraz odpowiedzialną, która kocha dzieci.

beata marchut

Asystent nauczyciela

Pracę z dziećmi i młodzieżą zaczęła wiele lat temu jako wolontariuszka. Zajmowała się osobami z niedostosowaniem społecznym w zakładzie poprawczym i schronisku dla nieletnich, pracowała w placówce dla dzieci zaniedbanych wychowawczo i środowiskowo i w przedszkolu jako pomoc nauczyciela.

Z biegiem lat jej serce skierowalo się ku dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obecnie jest studentką trzeciego roku pedagogiki specjalnej APS na dwóch specjalnościach: edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Bardzo istotne jest dla niej zapewnienie dzieciom poczucia bliskości, zrozumienia, akceptacji i zaufania tak, aby powierzone w jej ręce czuły się bezpiecznie. Podążanie za indywidualnością każdego dziecka, wspieranie i towarzyszenie w jego rozwoju jest dla niej priorytetem. “W wychowaniu kieruje się sercem. Patrzy na dziecko sercem. Dostrzega serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim”.

 

Jan Makowski

Jan Makowski – sekretarz szkoły Eduventura

Absolwent liceum ogólnokształcącego oraz technikum weterynaryjnego.

Odpowiada za obsługę sekretariatu szkolnego i szkolnej biblioteki.

Prywatnie miłośnik zwierząt. Pasjonat jeździectwa. Uczestnik wielu
zawodów jeździeckich. Instruktor jazdy konnej na obozach dla dzieci
i młodzieży. Posiada brązową i srebrną odznakę jeździecką.

Magdalena Nosko-Goszczyńska

neurologopeda kliniczny, terapeuta AAC (Augumentative and Alternative Communication – Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej), terapeuta NDT-Bobath (Metoda Bobath ang. neuro-developmental treatment – terapia neuro-rozwojowa),
wykładowca akademicki, stażysta ACTIVEatingClinicMasseyUniversity,
założycielka facebookowej grupy Talerz Neurologopedy Slt.

W Szkole Eduventura pełni funkcję konsultanta z zakresu neofobii żywieniowych oraz ARFID (Avoidant Restrictive Food Intake Disorder- zaburzenia odżywiania polegające na unikaniu lub ograniczaniu przyjmowania pokarmów), nadzoruje budowanie planów terapeutycznych z zakresu rozszerzania diety dziecka, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

Paweł Dobrzański

Szef Kuchni  restauracji “Posmakuj”,  przygotowującej posiłki dla Przedszkola i Szkoły Eduventura.

Obecny w branży gastronomicznej od 1998 roku. Doświadczenie zdobywał jako szef kuchni m.in. w warszawskich The Cinnamon Lounge&Restaurant oraz Gothic Cafe Restaurant&Cafe, a wcześniej w restauracji Galicja w Rzeszowie i kurorcie uzdrowiskowym Iwonicz-Zdrój. Kwalifikacje podnosił na stażach w Akademii Kurta Schellera oraz Instituto Culinario Danieli w San Louis Potosi w Meksyku, a także realizując kurs Profesjonalnego Zarządzania w gastronomii na SGGW, uczestnicząc w wielu ogólnopolskich konkursach kulinarnych: Kulinarny Puchar Polski, I miejsce w Festiwalu Kuchni Dworskiej 2003, II miejsce w Konkursie Kuchni Włoskiej. Aktualnie jest asystentem Pascala Brodnickiego podczas szkoleń i pokazów kulinarnych.

Jego zamiłowanie do zdrowej, polskiej kuchni zaowocowało kanałem na YouTube Posmakuj Polski. W swoich filmach wraca do ukochanych polskich dań tworzonych z pasją i wyobraźnią.

Restauracje Posmakuj to miejsca, w których dania kuchni polskiej przenikają się z daniami kuchni świata. Każde danie opuszczające kuchnię sporządzane jest na miejscu, wyłącznie w oparciu o świeże, pełnowartościowe produkty oraz przygotowywane jest wg sztuki kulinarnej i we współpracy z dietetykiem.posiłki